Strona główna » Przemysł » Flokulacja
Kontakt
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Flokulacja

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Flokulanty to związki chemiczne używane w wielu gałęziach przemysłu, głównie do przetwarzania ścieków. Niezbędne w procesie usuwania zanieczyszczeń i oczyszczania ścieków przemysłowych, uzdatniania wody pitnej oraz odwadniania osadów ściekowych. Stosuje się je na przykład w procesach produkcyjnych w przetwórstwie spożywczym oraz przeróbce rud, węgla oraz soli. Na czym polega flokulacja? Flokulanty mają za zadanie agregację zawiesiny ciała stałego w fazie wodnej. Dzięki temu łatwiej oddzielić je od siebie i w efekcie oczyścić zanieczyszczenia. Po zakończeniu procesu flokulacji osad można odwodnić lub zagęścić. Zastosowanie flokulacji przy odwadnianiu osadów ściekowych ma na celu zmniejszenie objętości osadu i zneutralizowanie jego wpływu na środowisko.

Flokulanty w oczyszczaniu ścieków

Flokulanty możemy podzielić na anionowe, kationowe i obojętne. Flokulanty anionowe wykorzystuje się podczas odwadniania zawiesin mineralnych w ośrodkach z obojętnym lub zasadowym odczynem. Kationowe stosuje się w celu klarowania zawiesin z substancji organicznych o kwaśnym odczynie. Z kolei flokulanty obojętne stosuje się zwykle w przeróbce rud, węgla i soli.

W sklepie I-Antidotum Oferujemy produkty w postaci stałej, flokulanty w proszku oraz w postaci emulsji. Potrzebujesz pomocy w doborze flokulantów do specyfiki procesów technologicznych w Twoim przedsiębiorstwie? Dobór dawki i rodzaju preparatu musi zostać prawidłowo dobrany do rodzaju osadu. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać odpowiednie preparaty.

Wysyłka
24h

Zamówienia złożone do 10
wysyłamy tego samego dnia

Gwarancja
dostępności

Wszystkie oferowane towary
są dostępne od ręki

Dogodne warunki
współpracy

Odroczona płatność
dla jednostek budżetowych
Rabaty przy zakupach hurtowych

Profesjonalne
doradztwo

Optymalizujemy procesy
oparte na naszych produktach

Skontaktuj się z nami

Nasi specjaliści doradzą i pomogą

Sklep internetowy i-antidotum.pl oferuje wysokiej jakości profesjonalną chemię. Działamy na rynku od 2011 rok. Realizujemy zamówienia hurtowe jak i detaliczne. Oferujemy także specjalistyczny transport produktów niebezpiecznych i fachowe doradztwo już na etapie wyboru odpowiednich towarów.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką gamą produktów.

Zapraszamy do kontaktu